لطفاً قبل از رزرو وقت ملاقات به این موارد توجه کنید:
۱- اگر در موقعیت اورژانسی هستید و احتمال دارد که به خودتان یا به دیگران آسیب بزنید بهتر آن است که با شماره تلفن‌های مربوطه (۱۲۳ یا ۱۱۵) تماس بگیرید تا آن‌ها بتوانند سریع‌تر به شما کمک کنند.
۲- چند جلسه اول مقدمات درمان است و نه خود درمان، طی این جلسات تاریخچه ناراحتی‌های شما به دقت بررسی می‌شود، سپس تشخیص بالینی صورت می‌گیرد. بعد از این مراحل است که می‌توانیم تصمیم بگیریم که چه برنامه درمانی مناسبترین گزینه برای کمک به شما است.
۳- روان درمانی برخلاف بسیاری از درمانهای پزشکی، فرآیندی کند است که از الگوی (دو قرص بخورید و فردا بهم زنگ بزنید) پیروی نمی‌کند. هیچ معجونی وجود ندارد که رنج احساسی یا هیجانی را به سرعت تسکین دهد، رابطه عاطفی پایدار ایجاد کند یا انگیزه کار بوجود آورد. حتی دارو درمانی در زمینه بیماری‌های روانی هم فوری نیست. تحمل تاخیر و کار روی این مسئله دشوار است اما با شناخت و درک عمیق‌تر، کمک موثرتری می‌توانید دریافت کنید.
۴- هزینه جلسات بعد از جلسه ارزیابی اولیه تعیین می‌شود.
۵- برای ملاقات آنلاین شما به یک فضای خصوصی (بدون دغدغه‌ی اینکه دیگران در طول جلسه صدای شما را بشنوند) و اینترنت پرسرعت (ترجیحاً ۴G) نیاز دارید. لطفاً قبل از رزرو به این موارد توجه کنید.
۶- ملاقات آنلاین با استفاده از اپلیکیشن‌های تماس تصویری اعم از واتس‌اپ، فیس‌تایم و اسکایپ انجام می‌گیرد.
۷- پس از رزرو در کمتر از ۲۴ ساعت با شما تماس گرفته خواهد شد.
۸- پرداخت هزینه جلسات از طریق درگاه های بانکی داخلی، شماره حساب خارجی یا اکانت پی‌پل انجام می‌شوند.
۹- برای کنسلی بدون پرداخت هزینه حتما بایستی پیش از ۴۸ ساعت مانده به برگزاری جلسه اطلاع دهید در غیر اینصورت هزینه جلسه پیش‌رو پرداخت می‌شود. تعداد کنسلی ها در هر سه ماه یک جلسه است و کنسلی بیش از این تعداد شامل پرداخت هزینه می‌شوند (در مورد جزئیات می‌توانیم در جلسه گفت‌گو کنیم).